Lakiernia

ANDAR - oferta lakierni proszkowej

Malowanie proszkowe – nasza oferta

Nasza lakiernia proszkowa oferuje fachowe malowanie proszkowe różnego typu elementów. Oferujemy również profesjonalne usługi szkiełkowania, oraz śrutowania, co pozwala na kompleksową obróbkę metali. Do malowania wykorzystujemy farby w kolorach z palety RAL. Jako pasjonaci i eksperci w zakresie obróbki metali dbamy o maksymalną precyzję wykonania wszystkich prac.
Lakierowane proszkowo elementy zabezpieczane są folią i opakowaniami tekturowymi wg życzeń klienta.
Wszystkie pomalowane elementy dokładnie zabezpieczamy, aby nie uległy uszkodzeniu i zabrudzeniu w transporcie.
Rozmiar pieca: 2700 x 2200 x 1700

Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z naszych usług oferujemy również montaż (taśma montażowa ) różnych elementów konstrukcyjnych.

Zalety malowanie proszkowego :
Lakierowanie lub malowanie proszkowe to technika pokrywania sypkim pigmentem przedmiotu z powierzchnią przewodzącą, do jakich zaliczają się metale. Siły elektrostatyczne utrzymują naniesioną farbę w miejscu. Następnie całość poddajemy polimeryzacji i utwardzaniu w piecu o rozmiarach 2700 x 2200 x 1700 mm w temperaturze – ok. 140 200°C oraz czasu wygrzewania wg zaleceń producenta farb .Zadanie to wykonuje lakiernia proszkowa Vismont , w której panują odpowiednie warunki do prawidłowego rozprowadzania i utwardzania farby. Tak przygotowana powierzchnia jest nie tylko estetyczna, ale też bardzo trwała. Jednocześnie przedmioty pomalowane proszkowo zyskują odporność na warunki atmosferyczne, korozję, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Do zalet malowania proszkowego należy wysoki poziom estetyki, obejmujący także zakrycie niedoskonałości powierzchni, zabezpieczenie materiału przed niszczeniem czy brak negatywnego oddziaływania na środowisko. Malowanie proszkowe jest więc niezwykle skuteczną, ekonomiczną i ekologiczną metodą zabezpieczania i renowacji przedmiotów wykonanych z aluminium, stali, żeliwa, mosiądzu i innych materiałów.

Lakierowane na skalę przemysłową elementy malowane proszkowo, poddajemy wcześniej obróbce. Ma to za zadanie przygotowanie jej do nałożenia farby, dzięki czemu cały proces jest bardziej skuteczny i precyzyjny. Nasza malarnia proszkowa jest wyposażona w nowoczesne urządzenia – w tym dwa aplikatory szwajcarskiej marki GEMA – dzięki czemu możemy nakładać farbę nawet na trudnych do pokrycia elementach. Taka metoda chętnie stosowana jest jako malowanie aluminium, ze względu na dobrą przyczepność farby do powłoki. Lakiernia proszkowa Vismont stosuje najwyższej jakości preparaty, które wyróżniają się wysoką wydajnością oraz bezpieczeństwem dla obrabianych elementów. Oferujemy również malowanie felg, które wpływa na ich dokładne zabezpieczenie antykorozyjne. Malowanie proszkowe znajdzie zastosowanie również w przypadku bram, grzejników, ram rowerowych, mebli metalowych oraz innych elementów ze stali czy aluminium. Lakierowanie proszkowe jest jednym z najczęściej wykorzystywanych zabezpieczeń antykorozyjnych schodów zewnętrznych wykonanych ze stali węglowej. Technika zapewnia estetyczne rezultaty, a dodatkowo chroni powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją.

Lakierowane proszkowo elementy zabezpieczane są folią i opakowaniami tekturowymi wg życzeń klienta.
Wszystkie pomalowane elementy dokładnie zabezpieczamy, aby nie uległy uszkodzeniu i zabrudzeniu w transporcie.

Informacja dotycząca farb:
https://pl.wikipedia.org/wiki/RAL